Serios acum, cand sa mai si inveti?

Anunțuri

8 răspunsuri »

  1. Schitez Vise spune:

    Daca exista studiul asta la inceputul sesiunii mele aveam o minima sansa, asa la jumatatea sesiunii degeaba mai stiu de el… :)) In vara ne folosim bine de asta!
    Foarte tare!!! Asta este cel mai tare calcul posibil!

    Apreciază

  2. […] vizualw theodora0303 ruxandra Arylechina peter silence vania lilli gabryellehelen cristi calin Advertisement […]

    Apreciază

  3. George93 spune:

    Sa reluam de la punctul 3 🙂
    263 zile
    8h de somn
    263 * (24h – 8h) = 263 * 16 = 4208h ramase
    1h pentru sport
    263 zile * 1h = 263h
    4208h – 263h = 3945h ramase
    2h pentru mancare
    263 zile * 2h = 526h
    3945h – 526h = 3419h ramase
    1h de palavre
    263 zile * 1h = 263h
    3419h – 263h = 3156h ramase
    35 zile de examen
    35 zile * 16h (8h sunt de somn) = 560h
    3156h – 560h = 2596h ramase
    40 zile (sarbatori si zile libere)
    40 zile * 16h (din nou 8h de somn) = 640h
    2596h – 640h = 1956h ramase
    3 zile in care bolesti
    3 zile * 16h (cele 8h de somn) = 48h
    1956h – 48h = 1908h ramase
    2 zile de filme si distractie
    2 zile * 24h (hai sa petrecem toata noaptea :)) ) = 48h
    1908h – 48h = 1860h ramase
    ziua ta de nastere 24h (si aici petrecem toata noaptea :)) )
    1860h – 24h = 1836h ramase

    Deci in cele 263 de zile ai 1836h de invatat, adica 6,98h zilnice.
    Pune mana pe carte si nu mai pierde timpul :))

    Apreciază

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s